Powstanły interaktywne mapy tras rowerowych na pograniczu polsko-niemieckim

Powstanły interaktywne mapy tras rowerowych na pograniczu polsko-niemieckim

Fundacja Kuźnia wraz ze swoim niemieckim partneremvFörderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V. stworzyła interaktywne mapy tras rowerowych na pograniczu polsko-niemieckim. Projekt powstał w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

akie dokładnie mapy powstaną w ramach projektu?

W ramach projektu powstało łącznie 20 map, które będą w pełni interaktywne. Po stronie polskiej należało opracować 10 map, które rozpoczynają i kończą się w Zgorzelcu. Po stronie niemieckiej do również stworzono 10 takich map, które rozpoczynają się i kończą w Görlitz. Same mapy mają zawierać zdjęcia obiektów, miejsc oraz atrakcji, które są warte uwagi podczas przejazdu rowerem. Powstały także ich opisy oraz film, który ma przedstawiać jeden z punktów trasy. Wszystkie materiały będą dostępne zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. Same mapy dostępne są na stronie internetowej 360.kulturnet.pl. Co więcej, na zakończenie projektu odbył się uroczysty rajd rowerowy, który miał swoją trasę przez jedną z tych, które zawarte są na mapach.

Szczegółowe informacje

Celem całego projektu jest intensyfikacja współpracy partnerskiej poprzez wspólne działania, które mają na celu propagować turystykę rowerową na pograniczu polsko-niemieckim. W ramach tych działań pogłębiła się także współpraca między podmiotami, która korzystnie wpłynęła na zacieśnienie wzajemnych stosunków. Współpraca rozpoczęła się wraz z 1 kwietnia 2021 i zakończyła się 30 marca 2022. Środki w 85% pochodziły w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej. Cały projekt nosił nazwę projekt współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Rowerowy zawrót głowy

Trasy dostępne są już dla mieszkańców, dlatego warto z nich korzystać w ramach aktywności fizycznej oraz poznania nowych okolicy w regionie. Dla wszystkich, którzy szukają sprawdzonego roweru, mamy podpowiedź, jak szukać takiego, który stworzony jest pod indywidualne potrzeby. Życzymy przyjemnej podróży i poznawania nowych tras.