Być może to ostatnia szansa na spacer

Być może to ostatnia szansa na spacer

Mamy już niemal połowę października. Oznacza to, że dni są coraz krótsze, a noce chłodniejsze. Powoli temperatura spada do 0 stopni Celsjusza, czasem nawet poniżej. Poranny szron może osiadać na samochodach, przez co kierowcy muszą przysłowiowo skrobać szyby. Jednak w ciągu dnia, w dalszym ciągu można cieszyć się słońcem. Temperatura najczęściej utrzymuje się powyżej 10-ciu stopni. Być może warto cieszyć się ostatkiem takich dni i wybrać na spacer?

Spacer po okolicach Zgorzelca

Tego typu aktywności można wykonywać całą rodziną. Wspólne wyjścia na spacer to świetny sposób spędzania wolnego czasu. Cieszą się zarówno dzieci, jak też dorośli mogą poczuć zbawienny wpływ ruchu na samopoczucie. Szczególnie w tak pięknym okresie, jak październik, gdy na drzewach jest jeszcze pełno złotych liści, których urok podkreśla słońce. Październik może być ostatnim momentem na wspólne spacery, nim listopadowa szaruga odbierze jesieni cały jej urok, a deszcz za oknem skutecznie zniechęci do opuszczania domów.

Miejsca, które warto odwiedzić w Zgorzelcu

Tak samo w mieście, jak również w jego pobliżu można znaleźć wiele pięknych lokalizacji. Świetnie nadają się na spacer i pozwolą na chwilę relaksu i wytchnienia. Pełne uroku miejsca można znaleźć także w Görlitz. Zatem, które miejsca warto odwiedzić?

Park Nadnyski – przyjemne z pożytecznym

Miejsce to znajduje się pomiędzy MDK w Zgorzelcu a rzeką. Jest to bardzo popularna lokalizacja. Tak samo mieszkańcy Zgorzelca, jak też Görlitz chętnie przychodzą tutaj na spacer. Wszystko dzięki wspaniałym widokom. Natura prezentuje się tutaj w całej, swej okazałości. Stare drzewa skrywają w sobie piękno, majestat i odrobinę tajemniczości. W parku znajdują się ścieżki edukacyjne, które pozwalają na bliższe poznanie tutejszej roślinności i zwierząt. Poruszają także temat związany z ochroną środowiska.

Stalaga VIIIA – miejsce pełne historii

Historia tego miejsca czasów II Wojny Światowej. Tutaj niemieckie wojska przetrzymywały jeńców. Chociaż miejsce to było świadkiem wielu, dramatycznych zdarzeń, teraz, pośród drzew, można odnaleźć tutaj chwilę wytchnienia, a także oddać refleksjom. Osoby, które interesują się II Wojną Światową mogą udać się na spacer ścieżkami, wzdłuż których ustawione są słupy informacyjne. Niektóre z prezentowanych treści mogą być drastyczne, ponieważ zawierają zdjęcia z tego mrocznego okresu.

Zalew Czerwona Woda

Na chwilę obecną trwają tutaj jeszcze prace rewitalizacyjne. Jednak tereny wokół zalewu już uległy widocznym i sporym zmianom. Niegdyś dziko porośnięte tereny, teraz umożliwiają spacer w pięknej scenerii. To miejsce, w które można wybrać się nie tylko na spacer. Dostępne są także ścieżki rowerowe i trasy konne. Jest tutaj również dróżka, która prowadzi do kamieniołomu, skąd można ujrzeć panoramę Gór Łużyckich.

Park Miejski w Görlitz

Görlitz, jak wiadomo, jest niemieckim miastem, które bezpośrednio graniczy ze Zgorzelcem. Z jednego, do drugiego miejsca można spokojnie dostać się spacerem. Dlatego nie tylko w Zgorzelcu, ale również Görlitz można cieszyć się jesiennym słońcem. Jedną z lokalizacją wartą uwagi jest właśnie Park Miejski. Został założony w XIX wieku, a obecnie można w nim podziwiać wiele elementów sztuki ogrodniczej.

Jezioro Berzdorfer – idealne miejsce na spacer

Awen ten znajduje się w niedalekiej odległości od Görlitz. Jego powierzchnia to 960 ha, a maksymalna głębokość 72m. Miejsce to świetnie sprawdza się jako miejscówka na relaks i wypoczynek, wspólny spacer z rodziną, czy lokalizacja na wypad na przejażdżkę rowerową.

Landeskorone

To kolejna propozycja, przy okazji której podziwiać można piękno natury. Również ulokowana w bezpośredniej bliskości Görlitz. Góra, co prawda, sama w sobie nie jest wysoka. Liczy zaledwie 419,5 m.n.p.m. Jednak, z uwagi na nizinne i stosunkowo płaskie ukształtowanie terenów wokół góry, jest dobrze widoczna nawet z dużej odległości. Na szczycie góry znajduje się wieża Bismarca, która stanowi świetny punkt widokowy.