Gdzie wybrać się na kąpielisko w pobliżu Zgorzelca?

Gdzie wybrać się na kąpielisko w pobliżu Zgorzelca?

Lato to najlepszy czas, żeby spędzić miło chwile nad wodą. Za oknem piękna pogoda, nic więc dziwnego, że dużo osób szuka miejsca na ochłodę. Sprawdzamy, gdzie warto udać się na kąpielisko w pobliżu Zgorzelca. 

Niemiecka żwirownia, czyli Kiessand Kleinsaubernitz

Kąpielisko to znajduje się kilkanaście kilkadziesiąt kilometrów od Zgorzelca. Sama trasa jest całkiem przyjemna, bo do pokonania jest kilkanaście kilometrów autostradą oraz kilka kilometrów powiatowymi drogami. Kleinsaubernitz znajduje się na terenie Górnych Łużyc, około 15 kilometrów na północny wschód od miasta Budziszyna i na zachód od Niesky. Niemiecka żwirownia znajduje się w miejscowości  Malschwitz w Niemczech. Znajdują się tam dwa akweny, w których można się kąpać nieodpłatnie. Sama woda jest tutaj wyjątkowo czysta, a piaszczysta plaża znajduje się dookoła. Na plaże można zabrać ze sobą również zwierzęta. Na miejscu spotkać można także nudystów. 

Olbasee, czyli sztuczne jezioro 

Olbasee znajduje się niedaleko Kleinsaubernitz. Tam również znajduje się kąpielisko. Dla osób, które chciałby zostać tam dłużej dostępne jest duże pole campingowe. campingowe i urocza plaża. Nad samym jeziorem dostępne są punkty gastronomiczne i sklepy.  Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny. Samo jezioro wykorzystywane jest przez klub nurków i nie tylko. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków. Na miejscu można płatnych i bezpiecznych parkingach. Choć zdarza się, że wiele osób parkuje wzdłuż lasu i ulicy. Bilet na  4 godziny postoju  kosztuje tylko  2 euro, a za bilet całodniowy trzeba zapłacić 3 euro. Sam wstęp na plażę jest darmowy. 

Co warto zabrać ze sobą na kąpielisko?

Pamiętajmy, żeby zabrać ze sobą ręcznik i jakiś koc, a także odpowiedni krem z filtrem UV i preparat na kleszcze. Warto również pomyśleć o butach na plażę oraz o okularach przeciwsłonecznych. W każdym miejscu wymieniony powyżej dostępna jest szeroka baza gastronomiczna, jednak warto zabrać również coś do picia, czy przekąskę na mały głód.