Zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu publicznym "Protest rolników" w Zgorzelcu 20 lutego 2024r.

Zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu publicznym "Protest rolników" w Zgorzelcu 20 lutego 2024r.

Na mocy art. 22 ust.5 Ustawy Prawo o zgromadzeniach z dnia 24 lipca 2015r., Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje mieszkańców i gości miasta o planowanym zgromadzeniu publicznym. Wydarzenie to zostało zaplanowane na dzień 20 lutego 2024r. i potrwa od godziny 10:00 do 17:00.

Powodem zorganizowania zgromadzenia jest protest rolników, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji w rolnictwie spowodowanej polityką Unii Europejskiej. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy, z którymi borykają się rolnicy.

Zgromadzenie rozpocznie się od punktu startowego, którym jest parking po byłym hipermarkecie Real przy ulicy Słowiańskiej. Następnie uczestnicy przemieszczą się przez rondo Solidarności, aż do ronda 1 Pułku Chemicznego, skąd wrócą tą samą trasą. Trasa przejazdu została wybrana tak, aby przebiegać przez kluczowe punkty miasta.

Burmistrz Miasta Zgorzelec przypomina, że ze względu na planowane zgromadzenie, w wyżej wymienionym dniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na określonym odcinku drogi. Należy zatem zaplanować swoją podróż w taki sposób, aby uniknąć potencjalnych opóźnień. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort zarówno uczestnikom zgromadzenia, jak i innym użytkownikom dróg.