Rozpowszechniane na portalach społecznościowych informacje o likwidacji zgorzeleckiego Liceum Ogólnokształcącego to plotki

Rozpowszechniane na portalach społecznościowych informacje o likwidacji zgorzeleckiego Liceum Ogólnokształcącego to plotki

Na mediach społecznościowych pojawiły się alarmujące wiadomości, zgodnie z którymi Zgorzeleckie Liceum Ogólnokształcące miało zostać zlikwidowane przez organ zarządzający. Okazało się jednak, że nie ma w nich ani odrobiny prawdy.

Starosta Zgorzelecki, Artur Bieliński, przekonuje w rozmowie dla portalu zgorzelec.info, iż nie planuje likwidacji popularnego w mieście „Ogólniaka”. Podkreśla, że priorytetem zarządu jest dobro młodzieży, które chcą zapewnić poprzez inwestycje w edukację na poziomie powiatowym.

Nasza redakcja ustaliła, że zamieszanie wynikło z informacji o rzekomej zgody na utworzenie tylko jednej klasy przez Liceum. Jeśli takie doniesienia faktycznie pojawiły się, to są one już nieaktualne.

Dorota Chitruń, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, zapewnia naszą redakcję o stałości planów dotyczących placówki. – Tworzymy dwie klasy, oferujące naukę w ramach czterech różnych profili – mówi Dyrektor. Planowane są klasy o profilu humanistycznym, ze specjalizacją w historii (język polski + historia) i lingwistyki (język polski + język angielski), a także klasy o profilu ścisłym, skupiające się na informatyce i matematyce oraz fizyce i matematyce.