Niepowodzenie przetargu na przebudowę ulicy Norwida w Zgorzelcu o wartości 5 mln zł

Niepowodzenie przetargu na przebudowę ulicy Norwida w Zgorzelcu o wartości 5 mln zł

Ze smutkiem informujemy, że najkorzystniejsza propozycja finansowa, która miała potencjalną możliwość wygrania, nie została zaakceptowana. W rezultacie, władze miasta podjęły decyzję o anulowaniu całego procesu zamówienia.

W końcówce marca pisaliśmy o tej znacznej inwestycji, której koszt szacowany był na ponad 5 milionów złotych. Zgodnie z wymogami przetargu, zadaniem firmy, która wygrała by konkurs, byłoby przeprowadzenie prac budowlanych związanych z renowacją drogi gminnej numer 109285D znajdującej się przy ulicy Norwida w Zgorzelcu. Obejmowało to także modernizację obecnej i konstrukcję nowej infrastruktury towarzyszącej, takiej jak kanalizacja deszczowa i system oświetlenia ulicznego.

Urząd miasta przeznaczył na ten cel sumę 5 618 786 złotych, a firma INSBUD Sp. z o.o. zgłosiła ofertę zbliżoną do tej kwoty. Następna propozycja była już o blisko milion złotych wyższa (więcej szczegółów na temat ofert można znaleźć w linku poniżej artykułu).

Wszystko wskazywało na to, że plan inwestycyjny zostanie zrealizowany. Jednak tak się nie stało, przynajmniej jak na teraz. W środę (26.04), magistrat poinformował o unieważnieniu procedury przetargowej z powodu niedostateczności funduszy. Oferujący najniższą cenę wykonawca został odrzucony. Jako uzasadnienie podano art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy prawo zamówień publicznych.