Zgorzelec wspólnie działa dla Ukrainy

Zgorzelec wspólnie działa dla Ukrainy

Zgorzelec nie pozostaje w tyle i podobnie jak wiele polskich miast rusza na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jeszcze tydzień temu, kiedy sytuacja była napięta, urząd miasta Zgorzelec zaapelował o solidarność i wsparcie dla narodu Ukraińskiego. Przypomnijmy, że Zgorzelec jako miasto współpracuje z Ukraińską miejscowością Mirgorod.

Jak można pomóc?

Miasto Zgorzelec namawia swoich mieszkańców do pomocy. Na oficjalnej stronie miasta znajdziemy aktualne miejsca zbiórek i ankietę, która nakieruje nas, w jaki sposób można pomóc. Jak podają do informacji, pomoc to nie tylko wpłata na konto dla różnych organizacji, które niosą aktywną pomoc. Jest wiele innych możliwości, organizowane są zbiórki, mieszkańcy mogą przynieść najpotrzebniejsze rzeczy. Pomoc to także wsparcie psychologiczne, medyczne oraz prawne, nie można zapomnieć również o zaoferowaniu miejsca do spania. Jak podkreśla miasto, pomocny może być również spacer z uchodźcami – wszystko się liczy. Dlatego zamieszczona ankieta pozwoli sprawdzić, w jakim stopniu każdy może wspomóc uchodźców. Dzięki wypełnieniu tej ankiety powstanie baza osób i oferowane przez nich wsparcie. Jednocześnie władze miasta zapewniają, że nie prowadzą żadnych zbiórek na rzecz uchodźców oraz nie zbierają środków pieniężnych.

Gdzie można śledzić na bieżąco wszelkie działania miasta?

Jeśli chcemy śledzić na bieżąco jakie działania podejmuje urząd miasta, to oczywiście wszelkie informacje znajdziemy na stronie miasta. Zachęcamy odwiedzić również  ich oficjalny profil na mediach społecznościowych, głównie na Facebooku. Już teraz znajdują się tam informacje, że pilnie poszukiwani są wolontariusze, organizacje pozarządowe, które działają w mieście i są chętne do współpracy. Miasto chętnie rozdysponuje zadania z poszczególnych akcji, które koordynuje, aby nieść pomoc uchodźcom i stworzyć im w mieście zupełnie bezpieczny azyl. Zgłoszenia również można kierować za pośrednictwem social mediów.

Jeden komentarz o “Zgorzelec wspólnie działa dla Ukrainy

Dodaj komentarz