Znamy datę I festiwalu Dni Dziedzictwa nad Nysą

Znamy datę I festiwalu Dni Dziedzictwa nad Nysą

Zgorzelec, jako miasto usytuowane tuż obok granicy niemieckiej, w ramach wspólnego projektu: „Pomyśl: Nasze Dziedzictwo – Twoja Przyszłość” organizuje Dni Dziedzictwa nad Nysą. A wszystko to rozpoczyna się 10-go września. Z tej okazji organizatorzy przewidują dużą ilość atrakcji. Koncerty, wycieczki, wykłady i warsztaty, a to nie wszystko.

Czy Dni Dziedzictwa nad Nysą okaże się wydarzeniem cyklicznym?

Wiele na to wskazuje. W tym roku fundusze pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wszystko w ramach Programu Współpracy Polska – Saksonia, który przewidziany był na lata 2014-2020. Istotnym elementem całego programu były prace restauratorskie dwóch obiektów: Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu oraz kompleksu Tivoli w Görlitz.

By pamiętać o swoim dziedzictwie

Same prace to wyłącznie część planu, który przewiduje się z okacji współpracy. Istotnym elementem są dyskusje na temat wyjątkowości miast Zgorzelec oraz Görlitz. Dlatego organizatorzy chcą promować miejscowe obiekty, kulturę, jak też skłonni są organizować wydarzenia takie, jak Dni Dziedzictwa nad Nysą cyklicznie. W tym czasie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych, wykładach historycznych, które prowadzą specjaliści z zakresu historii tych dwóch miast, jak też rozkoszować się dźwiękami muzyki, które są są organizowane w tym czasie.

10 – 12 września Dni Dziedzictwa nad Nysą

Tegoroczna, pierwsza edycja odbywa się od 10 do 12 września. Wstęp na całe wydarzenie jest wolny. Dlatego władze miast gorącą zapraszają zarówno ich mieszkańców, jak również miłośników tych dwóch ważnych, lokalizacji na mapie Europy.