Zgorzeleccy bokserzy triumfują na Sportolimpiadzie

Zgorzeleccy bokserzy triumfują na Sportolimpiadzie

Chociaż zgorzelecki skład bokserski był ograniczony, to jednak nie zapobiegło to zdobyciu medali przez zawodników podczas rozgrywek w Radebergu. Niezależnie od napotkanych przeciwności, sportowcy wrócili z nagrodami, co jest rezultatem ich ciężkiej pracy i determinacji.

W piątek, 14 czerwca, nasi bokserzy mieli okazję rywalizować na Sportolimpiadzie w Radeburgu. Niestety, zawód spotkał Krystiana Siwaka, kiedy jego rywal zdecydował się wycofać z walki na ostatnią chwilę, twierdząc, że nie spełnia wymagań dotyczących wagi. To była rozczarowująca wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nasz młody zawodnik przygotowywał się do zawodów z wielkim zaangażowaniem.

Pierwszym z naszych bokserów, który stanął do walki w ringu, był Akram Soliman. Jego przeciwnikiem był Lucas Hänchen z Bischofswerda. Nasz młody kadet od samego początku skutecznie punktował przeciwnika i dyktował tempo walki, na które Hänchen nie był w pełni przygotowany. Mimo, że walka odbywała się w najwyższej kategorii wagowej, jej rytm był niezwykle szybki, co zafascynowało i przyciągnęło uwagę zgromadzonych widzów. Po trzech rundach to właśnie Soliman mógł dumnie zawiesić na swojej szyi złoty medal Sportolimpiady.