Młodzi szachiści ze Zgorzelca dominują na XXI Grand Prix Bogatyni

Młodzi szachiści ze Zgorzelca dominują na XXI Grand Prix Bogatyni

XXI edycja Grand Prix Bogatyni w szachach przyniosła duże powody do radości dla młodych adeptów tej gry z Zgorzelca. Wyniki końcowe ukazały, że reprezentanci tego miasta wykazali się znaczącym talentem i umiejętnościami. Wśród nich wyróżniła się Olimpia Stamopulos z SP 5 Zgorzelec, która triumfowała w ogólnej klasyfikacji Dywizji B. Tymczasem w Dywizji C, to Dawid Marek, również uczęszczający do SP 5 Zgorzelec, okazał się niepokonany.

Co więcej, Marcin Kustosz z Zgorzelca okazał się najlepszy w kategorii seniorów. Wyprzedził on Michała Owczarza oraz Dominika Wilka, co tylko potwierdziło dominację zawodników z tego miasta na tym wydarzeniu.

Sama rywalizacja była rozgrywana według szwajcarskiego systemu i podzielona na trzy grupy. Każda grupa zmierzyła się w siedmiu rundach podczas jednego turnieju, gdzie tempo gry wynosiło 10 minut plus dodatkowe pięć sekund na każdy ruch. W celu wyłonienia XXI mistrza Miasta i Gminy Bogatynia na terenie powiatu zgorzeleckiego, konieczne było przeprowadzenie sześciu turniejów.