XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

Już jutro startuje XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej. To już tradycja, w weekend do naszego miasta zawitają wszyscy, którzy czekają na występu muzyczne związane z kulturą grecką. Całe wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zgorzelec – Rafała Gronicza. Sprawdzamy zatem, co wydarzy się w poszczególnych dniach tego wydarzenia.

22 lipca  piątek

O 18:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się wydarzenie pod tytule – Kultura nie zna granic. Odbędzie się spotkanie z Eleni Triada Ioannidou. Jest to urodzona we Wrocławiu, wybitna grecko-polska śpiewaczka operowa, animatorka kultury na Dolnym Śląsku i w Saksonii, a także kreatorka i szefowa Stowarzyszenia Ars Augusta w Görlitz.

O godzinie 19:30 zapraszamy do parku im. Ignacego Paderewskiego. Odbędzie się ta uroczystość przy obelisku.

Z kolei o 20:00 odbędzie się biesiada Polsko-Grecka. Jest to impreza biletowana.

23 lipca – sobota

W sobotę odbędzie się 40-lecie zespołu Orfeusz& 4 Matron Inna Show Cheeerleaders Zgorzelec i goście. Występ o godzinie 20:00. Z gole godzinę później usłyszymy polskiego gościa festiwalu, czyli Stachurskyego.

24 lipca – niedziela

W niedzielę odbędzie się konkurs o Grand Prix festiwalu polskich wykonawców, a o godzinie 21:00 usłyszymy polskiego gościa całej imprezy, czyli Doń Wasyla i Cygańskie Gwiazdy.

Oprócz tego, w sobotę i niedzielę usłyszy i zobaczymy takie gwiazdy jak: Mythos, Angelo Vangelis, Eleutheria Papamichail, Giorgos Papaisidorou, Georgia Sokoli, zespół Traveller Combo oraz Zespół taneczny Janicarki Kię Bules.

Serdecznie zapraszamy!