XXIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI GRECKIEJ ZGORZELEC 2021

XXIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI GRECKIEJ ZGORZELEC 2021

W tym roku wypada 200. rocznica odzyskania niepodległości przez Grecję. W najbliższy weekend, już tradycyjnie, w Zgorzelcu odbywa się się Festiwal Muzyki Greckiej. Kolejna edycja wiąże się z wyjątkowym wydarzeniem w historii tego kraju. Dlatego przez cały weekend w Zgorzelcu, zarówno osoby związane z tą kulturą, jak też jej miłośnicy, będą mogli rozkoszować się greckimi utworami muzycznymi. Patronami wydarzenia są Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrz Miasta Zgorzelec.

Co dokładnie będzie się działo w najbliższy weekend

Festiwal startuje w piątek, 3-go września, w Miejskim Domu Kultury. O godzinie 17. rozpoczyna się wieczór autorski „Moja Grecja”. Ares Chadzinikolau zaprezentuje swoje utwory literackie. Następnym elementem tego wydarzenia kulturowego jest otwarcie wystawy, którą artysta zatytułował „200 lat odzyskania niepodległości przez Grecję”. Prace stworzył Michał Hrisulidis.

Następnie wydarzenie przenosi się do Parku Paderewskiego, gdzie miejsce będzie mieć uroczystość przy obelisku (godzine 19.30). O godzinie 20.00 startuje biesiada polsko – grecka. Obowiązują zaproszenia oraz bilety wstępu.

4 września Amfiteatr Miejskim

Sobota stoi pod znakiem muzyki. Na deskach tutejszego amfiteatru występować będą zarówno grupy polskie, jak również greckie. Muzykę da się słyszeć już od godziny 16.00. Natomiast o godzinie 21.00 na scenie pojawi się polski gość festiwalu – grupa Lombard.

Coś dla fanów piłki nożnej

W niedzielę, na murawie zgorzelskiego stadionu dwie drużyny: Polska Zgorzelec i Grecja Zgorzelec rozegrają towarzyski mecz. Widowisko sportowe zaczyna się o godzinie 14.00. Następnie można znowu przenieść się do Miejskiego Amfiteatru, by tam ponownie oddać się przepięknym dźwiękom muzyki. Koncerty zaczynają się o godzinie 16.00.