Ruch na świeżym powietrzu — parkrun w Zgorzelcu!

Ruch na świeżym powietrzu — parkrun w Zgorzelcu!

W najbliższą sobotę, czyli 18 grudnia, o godzinie 9:00, będzie można przyłączyć się do zimowego biegania. Odrobina ruchu przed świątecznym lenistwem wskazana, dlatego z myślą o każdym, kto chciałby spróbować zimowego biegu powstała 5-kilometrowa trasa. Będzie to odcinek drogi w Parku Nadnyskim między zgorzeleckimi mostami: kolejowym i granicznym.

Ruch to zdrowie!

Inicjatywa biegu powstała od biegaczy skupionych wśród grupy DZG Runners. Wytyczona trasa to nowa polska lokalizacja parkrun. Biegi organizowane są bezpłatnie dla każdego, kto czuje się na siłach i chce spróbować przemierzyć dystans 5 kilometrów. Celem samej inicjatywy jest oczywiście promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dodatkowo to świetny pomysł, który może pomóc znosić bariery w dostępie do sportu powszechnego. Jest to również wydarzenie, które skupia lokalne sąsiedztwo, integruje osoby i promuje wydarzenie w terenie. Cały dystans można przebiec, przetruchtać lub przespacerować — wybór dowolny. Aby wziąć udział w biegu, wystarczy bezpłatnie zapisać się na specjalnej stronie, wydrukować kod uczestnika i oczywiście pojawić się na starcie. No i oczywiście warto zabrać ze sobą towarzyszy, z którymi przyjemniej się będzie biegło lub osoby, które będą dopingować. Każdy mile widziany. Warto wcześniej sprawdzić, jak ubrać się na zimowy bieg, żeby się nie rozchorować.

Parkrun — co to takiego?

Jak już pisaliśmy wyżej parkrun to cyklicznie organizowane biegi na dystans 5 km, odbywają się zawsze co sobotę o godzinie 9:00. Jest to inicjatywa, która obejmuje cały świat, zatem trasy nie tylko znajdują się w Polsce, ale w różnych zakątkach świata. Trasa w Zgorzelcu, będzie kolejnym punktem, 83 punktem na mapie Polski. Jak do tej pory w Polsce zostało ukończonych 852 458 biegów, a udział w wydarzeniu wzięło ponad 74 943 osób. Jest to świetna inicjatywa, która z pewnością wypromuje bieganie oraz aktywność sportową wśród osób w każdym wieku. Dlatego warto zarezerwować sobie czas w najbliższą sobotę i pojawić się na linii startu, aby dołączyć do grona uczestników parkrunu.