Remiza w Sławnikowicach otwarta

Remiza w Sławnikowicach otwarta

30 kwietnia w Sławnikowicach odbyło się uroczyste otwarcie tamtejszej remizy strażackiej. Wcześnie sala przy Ochotniczej Straży Pożarnej przechodziła gruntowny remont. Było to wielkie wydarzenia dla strażaków ratowników, ale także dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Sławnikowic. W wydarzeniu brali udział także mieszkańcy gminy Zgorzelec.

Uroczyste otwarcie i ważne uroczystości

W uroczystym otwarciu wzieli udział Prezes OSP w Sławnikowicach, Ewa Florjanowicz-Majda, sekretarz Gminy Zgorzelec, Anna Demuth-Majda, Prezes Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Arkadiusz Furmaniak. Nie zabrakło także Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu, Małgorzaty Korelin oraz pozostałych przedstawicieli wykonawcy.

Co wchodziło w zakres remontu remizy strażackiej?

W ramach gruntownego remontu cały obiekt został zmodernizowany, wymieniono instalację elektryczną oraz oświetleniową. Dodatkowo wykonano remont pomieszczenia garażowego na samochód lekki ratowniczo-gaśniczy oraz odnowiono pomieszczenie, które pełni funkcje biurowo-socjalną. Cała remiza została wyposażona w nowe meble i  sprzęt biurowy, a dodatkowo każdy z druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymał dedykowane, specjalne szafki na ubranie koszarowe oraz mundur specjalny. Cała modernizacja była wykonana dzięki ogromnemu wsparciu, które remiza otrzymała z Gminy Zgorzelec. 

Ważne słowa

Podczas uroczystości głos zabrała sekretarz Gminy Zgorzelec, która w tym dniu zastępowała wójta gminy – Anna Demuth – Majda. Jak podkreśliła, otwarcie remizy to wyjątkowy dzień dla załogi Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystko dlatego, że dokonuje się ważny dzień w historii tej jednostki. Mamy nadzieję, że nowa remiza będzie godnie służyć całej społeczności. To bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo w najbliższej okolicy. Z pewnością nowa remiza przyczyni się komfortu pracy całej załogi. Niestety, to właśnie w okresie wiosenno-letnim zdarza się najwięcej pożarów. Ostatnio pisaliśmy o palącym się budynku w województwie dolnośląskim, a dokładnie w Jeleniej Górze.