Dni Zgorzelca 2022 już niebawem

Dni Zgorzelca 2022 już niebawem

Udało się! Po pandemicznej, dwuletniej przerwie Burmistrz Miasta i Rada Miasta Zgorzelec postanowili zorganizować Dni Zgorzelca 2022! Cała impreza podzielona jest na kilka dni w weekendy czerwca. Będzie muzycznie i piknikowo. Warto dodać, że wszystkie są bezpłatne. Przewidziano również Nagrody Burmistrza dla najlepszych sportowców, wystawę zgorzeleckich filatelistów. Zagości również Teatr Bajka z Krakowa, będą szczudlarze, gry i zabawy dla dzieci, wesołe miasteczko Lagron. Sprawdzimy, co dokładnie wydarzy się w poszczególne dni.

18 czerwca – plac przed MDK

Tego dnia w sobotę o 19:00 na scenie przed Młodzieżowym Domem Kultury zagra zespół Voo Voo. Jest to koncert z okazji ich 35 lecia. Zespół Voo Voo na swoim koncie ma ponad 40 albumów. Nawiązali oni również współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, czy Twinkle Brothers.

25 czerwca – amfiteatr miejski

Tego dnia czeka nas sporo atrakcji. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Wówczas na scenie zobaczymy Tracy Spencer Shipp. O godzinie 18:45 zobaczymy Mirellę Puchowską oraz Datedrugss & SaraH Blue. O godzinie 19:30 nastąpi rozdanie Nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec dla najlepszych sportowców. Następnie, o godzinie 20:00 na scenie pojawi się
Marcin „Czersky” Czerwiński. Jest on kompozytorem, wokalistą i producentem. Jego debiutancki album pojawił się grudniu 2014 r. Album nosił tytuł „Chwyć swe marzenia”. Jego piosenki grają Wykonuje muzykę reggaeton, afro-pop, dancehall i RnB. O godzinie 21:00 koncert zagra Norbi. Jego pierwszy singiel zna prawie każdy – „Kobiety są gorące” pochodzi z debiutanckiej płyty SAMERTAJM.

26 czerwca – amfiteatr miejski

Dzień rozpocznie się koncertem Kwarta w Nocy o godzinie 17:30. Kwarta w nocy to zespół, tworzący muzykę pop-rockową. O godzinie 19:00 wystąpi Marcin Sójka. Wokalista wygrał 9 edycję programu The Voice of Poland. Znany jest z piosenki Zaskakuj mnie. Na festiwalu w Opolu zdobył nagrodę publiczności, do tej pory, na Youtube jego utworów wysłuchało ponad 25 milionów użytkowników! Tego dnia koncert zakończy wokalista Baranovsky. Wystąpi o godzinie 20:30. Znany z singli „Dym” i „Zbiór”. Otrzymał również platynową płytę za utwór „Luźno” i podwójnie platynową za piosenkę „Czułe miejsca”.