31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Zgorzelec po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.
Tegoroczny finał dla Dużych i Małych

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak w Zgorzelcu obchodzono 31.finał WOŚP?

Wczoraj impreza wystartowała równo o 14:00 w holu MDK. Wystąpiła tam Kapelą Pogranicze a następnie odbyły się pokazy taneczne. Godzinę później odbył się maraton zumby. W tym samym czasie w sali konferencyjnej można było zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego. To jedne z licznych atrakcji, które przygotowano na ten szczególny dzień. O 18:00 odbyła się licytacja. W tym samym czasie prze MDK odbył się pokaz samochodów elektrycznych, motocyklów, wozów strażackich i wielkich ciężarówek.