Zgorzelecka seniorka oszukana na 20 tys. zł przez fałszywą pracownicę socjalną

Zgorzelecka seniorka oszukana na 20 tys. zł przez fałszywą pracownicę socjalną

W Zgorzelcu doszło do oszustwa, którego ofiarą padła starsza kobieta. Straciła ona ponad 20 tysięcy złotych, które zginęły z jej mieszkania. Osoba, która dokonała tego przestępstwa, podszywała się pod pracownika służb społecznych.

Wydarzenie miało miejsce w ubiegły czwartek, 28.08. Na jednej z ulic Zgorzelca nieznajoma kobieta nawiązała rozmowę z miejscową seniorką. Przedstawiła się jako pracownik opieki społecznej i obiecała starszej pani dodatkowe świadczenie pieniężne. Fałszywa pracownica socjalna zapewniła, że przekaże jej te środki jeszcze tego samego dnia. Niestety, seniorka dała sobie wmówić tę historię i godzinę później wpuszczała oszustkę do swojego domu.

Jak powiedziała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, komisarz Agnieszka Goguł, sprawczyni przestępstwa nie tylko przebywała w różnych pomieszczeniach domu ofiary, ale także prosiła o kanapkę i korzystała z toalety. Po jakimś czasie zakończyła swoją wizytę i opuściła mieszkanie. Następnie okazało się, że zabrała ze sobą nie tylko obiecane wcześniej środki, ale również oszczędności pokrzywdzonej kobiety. W sumie seniorka straciła ponad 20 tysięcy złotych.