Zdarzenia policyjne na drogach w powiecie zgorzeleckim

Zdarzenia policyjne na drogach w powiecie zgorzeleckim

Okres wakacji to co roku czas, kiedy dochodzi do największej ilości wypadków. Pośpiech z wakacji i na wakacje, dużo osób na rowerach i co najważniejsze, miasto pełen jest dzieci, które spędzają swój wolny czas. Niestety również w ostatnim czasie można zauważyć większą ilość wypadków na drogach. 

Pijani kierowcy – dramat na drogach

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach policja zatrzymała aż 8 pijanych kierowców. Mimo wielu kampani informacyjnych wciąż zdarzają się takie przypadki. Pijany kierowca to ogromne niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli policjanci ze Zgorzelca przeprowadzili aż 305 interwencji. To wtedy złapano właśnie tyle kierowców, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu. Oprócz tego zatrzymano równie 22 sprawców innych przestępstw, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Dodatkowo 4 osoby kierowały samochodem bez uprawnień. Udało się również zatrzymać 6 osób, które prowadziły auta pomimo sądowego zakazu.

Potrącenie 13-laki 

Do groźnego wypadku doszło przy ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu. Na przejściu dla pieszych potrącona została 13-latka. Kierowca, 37-letni mężczyzna nie zauważył dziewczynki i nie ustąpił jej pierwszeństwa. Na miejscu pojawili się policjanci oraz zespół medyczny i straż pożarna. Dziewczynkę zabrano do szpitala. Niestety nie wiadomo nic więcej na temat jej stanu zdrowia. 

Pożar samochodu ciężarowego na A4

Do groźnego wypadku doszło na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Żarska Wieś. Nad ranem zderzyły się trzy samochody ciężarowe. Trzem kierowcom udało się wyjść cało z tego zderzenia, jednak jeden pasażer utknął w samochodzie. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Niestety nie udało się już uratować mężczyzny i na miejscu stwierdzono zgon. W akcji udział wzięła  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego PSP z Bolesławca, trzy zastępy JRG Zgorzelec i dwa zastępy OSP KS powiatu zgorzeleckiego. 

Policja apeluje o ostrożność. Pamiętajmy, żeby jeździć ostrożnie i zwracać uwagę na przechodniów.