Zaproszenie do nowo formującej się gromady zuchów w Zgorzeleckim Hufcu Harcerskim

Zaproszenie do nowo formującej się gromady zuchów w Zgorzeleckim Hufcu Harcerskim

W ramach działalności Zgorzeleckiego Hufcu Harcerskiego, narodziła się inicjatywa utworzenia nowej gromady zuchowej. Wszystkie osoby, które mogłyby być zainteresowane takim pomysłem, serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne. Wydarzenie to odbędzie się 1 grudnia, w miejscu często bywającym tętniącym centrum harcerskich spotkań – harcówce usytuowanej na dworcu Zgorzelec Ujazd.

Przystąpienie do nowo powstającej gromady zuchowej, stanowić będzie dla młodych osób pierwszy krok na drodze do pełnej przygód harcerskiej ścieżki. Regularne zbiórki, możliwość nawiązania nowych przyjaźni oraz udział w obozach to jednak tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na przyszłych członków. Przede wszystkim bowiem, harcerstwo jest filozofią życia, opartą na szacunku do otaczającej nas natury, niezmiennych wartościach i przestrzeganiu norm społecznych.

Podczas zbliżającego się spotkania, które zostało zaplanowane na godzinę 16.00 dnia 1 grudnia, rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat idei tworzenia nowej gromady. Wówczas też, będą mogli zadać pytania, które pomogą im podjąć świadomą decyzję o ewentualnym dołączeniu do zuchowych szeregów.