Wyjątkowy pościg grupy Speed w Zgorzelcu

Wyjątkowy pościg grupy Speed w Zgorzelcu

Niedawno temu w Zgorzelcu miał miejsce wyjątkowy pościg. Trochę przypominający scenę w filmie akcji lub w grze komputerowej. Młoda kobieta uciekała przed policyjną grupą Speed. 

Niebezpieczna akcja

Kobieta uciekająca przed policją kierowała małym samochodem marki Suzuki. Jak się okazało, nie dość, że jechała pod prąd, to jeszcze stanowiła ogromne zagrożenie dla ludzi, którzy zmuszeni byli uciekać przed pędzący pojazdem. Wjechała na ścieżkę rowerową, uderzyła w znak drogowy. Kiedy nie mogła już dalej kierować samochodem, wysiadła z niego i biegła pieszo. Na szczęście udało się ją zatrzymać. Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania dróg zauważyli znaną kobietę. Od samego początku, kierująca pojazdem nie zamierzała zatrzymać się do kontroli, dlatego funkcjonariusze musieli ruszyć w pościg. 

Niebezpieczna przestępczyni drogowa

Kobieta zatrzymała się dopiero wtedy, kiedy wjechała w ślepą uliczkę. Dalsza ucieczkę postanowiła kontynuować ucieczkę pieszo. Jak się okazało, w samochodzie zostawiła pasażera, który nie chciał dalej z nią uciekać. Policjanci złapali 21-latkę w pobliskim budynku. Jak się okazało, kobieta miała wiele powodów do tego, aby uciekać. Miała ona sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, była poszukiwaną do odbycia 10-miesięcznej kary więzienia i dwóch dni aresztu za niezapłaconą grzywnę. Młoda kobiet w trakcie ucieczki posiadała przy sobie także metaamfetaminę. Po zatrzymaniu policjanci stwierdzili, że 21-latka sama jest pod wpływem silnych środków odurzających. Zatrzymana trafiła do komendy. Tam usłyszała poważne zarzuty, a następnie trafiła do aresztu.