Wójt Piotr Machaj przyznaje Honorowe Wyróżnienie Gminy Zgorzelec Pani Grażynie Liszce

Wójt Piotr Machaj przyznaje Honorowe Wyróżnienie Gminy Zgorzelec Pani Grażynie Liszce

9 marca, w sobotę, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Wójt Gminy Zgorzelec, Piotr Machaj, postanowił uhonorować Panią Grażynę Liszkę, wręczając jej Honorowe Wyróżnienie z tytułem „Zasłużony dla Gminy Zgorzelec”.

Akt nadania wyróżnienia został przeprowadzony na podstawie uchwały Rady Gminy Zgorzelec numer 452/23, która została przyjęta 28 sierpnia 2023 roku. Tytuł ten jest formą docenienia i zaszczytnym uznaniem dla osób wykazujących się szczególnie wartościowymi działaniami na rzecz gminy.

Tytuł „Zasłużony dla Gminy Zgorzelec” jest przyznawany za działalność, która wyróżnia się na tle innych. Osoby takie angażują się w sprawy społeczne, kulturalne, naukowe, sportowe czy gospodarcze na obszarze Gminy Zgorzelec. Pani Grażyna Liszka spełnia te kryteria – była Radną Gminy Zgorzelec oraz Sołtysem miejscowości Łagów. Jej aktywność nie ogranicza się jedynie do swojej miejscowości, ale rozciąga się na cały teren Gminy Zgorzelec.

Piotr Machaj, Wójt Gminy Zgorzelec, wręczył Pani Grażynie honorowe wyróżnienie podczas uroczystości związanej z Dniem Kobiet, która odbyła się w miejscowości Łagów 9 marca.