Wiosenna edycja biegu 4 Pory Roku za nami

30 marca odbyła się wiosenna edycja biegu 4 Pory Roku. Był to już ósmy sezon zawodów biegowych na dystan 5000 metrów. Tegoroczną, wiosenną edycję wygrał Grzegorz Maciorowski, który zdobył swój nowy życiowy rekord oraz Elżbieta Kowalewska.

Jak przebiegała wiosenna edycja zawodów?

Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań najmłodszych uczestników biegu. Do dyspozycji mieli oni trzy dystanse, na 200, 600 0 1000 metrów. Łącznie udział wzięło piętnaścioro młodych miłośników biegania.
W starszej grupie biegowej zwyciężył Grzegorz Maciorowski, który dystans 5000 metrów pokonał w czasie 16:05, co jest jego nowym rekordem życiowym. Wielkie gratulacje należą się również Elżbiecie Kowalewskiej, która uzyskała wynik 19:12. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że dzień wcześniej biegła ona w Półmaratonie Ślężańskim, na którym zajęła szóste miejsce wśród kobiet. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stawili się do wspólnego biegania.

Kiedy kolejna edycja?

Następna edycja odbędzie latem, a dokładnie 26 czerwca. Rozpocznie się ona o godzinie 18:30 i tradycyjnie, pierwszy bieg będzie w kategorii dla najmłodszych.

Gdzie można pobiegać w Zgorzelcu?

Warto wiedzieć, że zawody w ramach 4Pór Roku rozgrywane są raz na kwartał. Każda osoba, która chce jednak częściej biegać w towarzystwie innych osób, ma szansę na to w każdą sobotę. W Zgorzelcu, co sobotę o godzinie 9:00  w Parku Nadnyskim odbywa się nasza zgorzelecka edycja Parkrun. Impreza ta znana jest w całej Polsce. Pisaliśmy o jej początkach w Zgorzelcu. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich, którzy chcą pobiegać w gronie innych osób i zażyć nieco aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Jeśli potrzebujesz odpowiednie buty do biegania, to podpowiadamy o czym należy pamiętać, przy ich wyborze.