Ważny apel policji w sprawie kradzieży przedmiotów z samochodów – koniecznie przeczytaj

Ważny apel policji w sprawie kradzieży przedmiotów z samochodów – koniecznie przeczytaj

Policja w Zgorzelcu apeluje do mieszkańców, aby uważali na pozostawiane rzeczy osobiste w samochodzi. W ostatnim czasie coraz więcej interwencji policyjnych dotyczy  kradzieży rzeczy z zaparkowanych pojazdów. Zgorzeleccy policjanci apelują o rozwagę i przypominają jak zapobiegać, a co najważniejsze, jak nie i nie dopuścić do kradzieży swojej własności z pojazdów, jak również samego pojazdu.

Kilka ważnych zasad, o których zawsze należy pamiętać

Kilka istotnych rzeczy, które mogą pomóc uchronić się przed kradzieżą. Warto uważnie się z nimi zapoznać, aby zminimalizować szkody. Oto kilka z nich: nigdy nie zostawiaj żadnych  wartościowych rzeczy w pojeździe. Jeśli musisz to zrobić, to nigdy nie kładź ich w widocznym miejscu. Przechowuj je w bagażniku lub głęboko pod siedzeniem. Po drugie, zawsze pamiętaj, aby zamykać samochód. Nawet jeśli wychodzisz tylko na moment. Nie zostawiaj nigdy otwartych drzwi i okien. Ważne jest, żeby nie zostawiać kluczyków w samochodzie oraz ważnych dokumentów. Warto również zaopatrzyć się w systemy alarmowe lub parkować zawsze w miejscach strzeżonych, garażach. Zwracaj również uwagę na osoby pojawiające się przy pojazdach, w szczególności zachowujące się nietypowo np. zaglądając do aut przez ich szyby.

Co najczęściej ginie z samochodów?

Przedmioty, które najczęściej padają łupem złodziei to przede wszystkim nawigacja, telefon laptop, portfele, torebki, dokumenty. Są to  małe przedmioty, które szybko można wyjąć przez szybę. Pamiętaj, że jeśli Cię okradziono, jak najszybciej powiadom dyżurnego CPR pod numerem 112, który przekaże informację policji. Szybka reakcja społeczeństwa, to niejednokrotnie również szybka reakcja policji dająca większe szanse na odzyskanie skradzionego mienia. Nie zapominajmy także o kilku zasadach bezpieczeństwa. Lepiej zawsze zapobiegać, niż martwić się skradzionymi przedmiotami.