Uwaga na remonty drogowe: trasy S5 Wrocław – Poznań i A4 w kierunku Zgorzelca są częściowo zablokowane

Uwaga na remonty drogowe: trasy S5 Wrocław – Poznań i A4 w kierunku Zgorzelca są częściowo zablokowane

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed utrudnieniami, które mogą napotkać na dwóch ważnych trasach. Droga S5 między Wrocławiem a Poznaniem oraz autostrada A4 prowadząca do Zgorzelca są miejscem prac remontowych, które wymagają tymczasowego zamknięcia niektórych pasów ruchu.

Najważniejsze informacje dotyczące tras S5 to prace drogowe na odcinku od węzła Korzeńsko do węzła Żmigródek, wykonywane w kierunku Wrocławia. Naprawa nawierzchni drogi ma potrwać około 6 godzin, w czasie których zostanie zablokowany jeden pas ruchu.

Z kolei na autostradzie A4, między węzłem Wądroże Wielkie a węzłem Budziszów, prowadzone są prace mające na celu naprawę barier energochłonnych. Podczas trwających około 4 godzin prac, jeden z pasów ruchu będzie nieprzejezdny. Kierunek tych utrudnień to Zgorzelec.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.