Uwaga na fałszywych pracowników banku! Policja w Zgorzelcu ostrzega przed oszustwami

Uwaga na fałszywych pracowników banku! Policja w Zgorzelcu ostrzega przed oszustwami

Na terenie powiatu zgorzeleckiego, funkcjonariusze policji wydają publiczne ostrzeżenie o oszustach, którzy podają się za pracowników instytucji bankowych. W ciągu ostatnich dni, dwie osoby padły ofiarą tych przestępców i straciły swoje zgromadzone oszczędności. Ofiarami oszustwa stało się dwóch mężczyzn, obaj w wieku 49 lat, którym udało się wmówić, że rozmawiają z rzekomym reprezentantem Komisji Nadzoru Finansowego oraz Banku PKO.

Jeden z poszkodowanych – 49-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego – zgłosił się do miejscowej Komendy Powiatowej Policji, informując o tym, że w wyniku manipulacji przestępców został pozbawiony około 30 tysięcy złotych ze swojego konta. Jego uwagę przykuł telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako pracownik Komisji Nadzoru Finansowego. Ten rzekomy pracownik poinformował go o tym, że dzięki inwestycjom na giełdzie, udało mu się wygenerować zysk w wysokości około 2 tysięcy euro. Po tej rozmowie, 49-latek został poproszony o zalogowanie się do swoich dwóch kont bankowych.

Przy próbie kolejnego logowania do swoich kont bankowych, poszkodowany mężczyzna zauważył, że oba konta są puste. Co więcej, bezwzględny oszust próbował namówić go na zaciągnięcie kredytu w kilku różnych bankach.