Uciekinier z drogowej kontroli w Zgorzelcu w końcu złapany

Uciekinier z drogowej kontroli w Zgorzelcu w końcu złapany

Młody mężczyzna, mający na swoim koncie wiele kontaktów z policją w Zgorzelcu, nie zastosował się do wezwania zatrzymania wydawanego przez funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej. Po pierwsze, próbował uciec samochodem, a następnie zdecydował się na ucieczkę pieszą.

Podczas patrolu na jednym z miejskich skrzyżowań, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Policji Zgorzelca podjęli próbę zatrzymania kierującego volkswagenem. Mimo stosowanych sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, mężczyzna postanowił przyspieszyć i uciekać. Ostatecznie zjechał do pobliskiego parku, gdzie droga była nieprzejezdna. W tej sytuacji opuścił swój pojazd i kontynuował ucieczkę na piechotę. Policjanci szybko rozpoznali 18-letniego mieszkańca powiatu Zgorzeleckiego, który był im dobrze znany z wcześniejszej interakcji.

Następnego dnia, kryminalni z Zgorzelca odnaleźli i zatrzymali uciekiniera. Po jego aresztowaniu został on przewieziony do Komendy Policji w Zgorzelcu. Młodzieniec usłyszał zarzuty związane z ignorowaniem wezwania do zatrzymania podczas kontroli drogowej, jak również prowadzenia pojazdu mimo wcześniejszych zakazów sądowych. Teraz za swoje działania będzie musiał odpowiedzieć przed sądem – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, komisarz Agnieszka Goguł.