Trzy poważne incydenty drogowe na terenie naszego regionu w dniu 13 maja

Trzy poważne incydenty drogowe na terenie naszego regionu w dniu 13 maja

W ostatnią środę, 13 maja, na drogach naszego regionu doszło do trzech niepokojących zdarzeń drogowych. Wszystkie miały miejsce na głównych arteriach komunikacyjnych.

Pierwsze z takich zdarzeń miało miejsce na drodze krajowej nr 30, w miejscowości Trójca. Jak wynika z informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, o zdarzeniu poinformowano służby ratunkowe o godzinie 13:42. Wstępne ustalenia wskazują, że samochód marki Renault Clio uderzył w tył stojącego na poboczu samochodu Dacia Duster. Co ciekawe, Dacia zaparkowana była obok innego pojazdu tej samej marki, który wcześniej zjechał na pobocze. Na skutek tego zdarzenia dwie pasażerki jednego z samochodów doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala.

Następne dramatyczne wydarzenie odnotowano w Węglińcu. Tam około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pojazdami tymi były Toyota Hilux oraz Ford Focus. W jednym z aut podróżowała matka z trójką dzieci. Po zdarzeniu udzielono pomocy cztery osobom, jednak nie było konieczności ich hospitalizacji.