Tragiczny wypadek na Śnieżce: Dwóch polskich turystów straciło życie

Tragiczny wypadek na Śnieżce: Dwóch polskich turystów straciło życie

Dwa dni temu, tj. 30 stycznia, śmierć dwóch Polaków w górach, dokładnie na Śnieżce, była niestety potwierdzona przez Grupę Karkonoską GOPR. Wypadku doszło na północnym stoku tej góry, w miejscu znanym jako Rynna Śmierci.

Zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego ratownika o godzinie 14.10. Opisywało ono sytuację, w której grupa turystów straciła kontrolę i zsunęła się ze stoku w stronę Kotła Łomniczki. Odpowiedzieli na to wezwanie ratownicy z Karpacza, a dokładnie 8 osób będących wtedy na dyżurze.

W chwili otrzymania zgłoszenia nie było do końca pewne ile osób uległo nieszczęśliwemu wypadkowi. Dopiero po skoncentrowanych działaniach ratowników udało się te niepewności rozwiać.

Ostatecznie, po przeprowadzeniu działań poszukiwawczych na terenie zdarzenia, ratownicy odnaleźli ciała dwóch mężczyzn. Nieszczęśni turyści zginęli w wyniku upadku z wysokości około 900 metrów – spadli praktycznie ze szczytu Śnieżki do Kotła Łomniczki. Po dokładnym przeszukaniu terenu, ratownicy wykluczyli możliwość udziału w tym nieszczęśliwym wypadku innych osób.

Ofiarami tragicznego zdarzenia okazali się być Polacy – dwaj mężczyźni w wieku 23 i 47 lat.