Szaleńcza jazda ulicami zakończona gigantycznym korkiem i licznymi uszkodzeniami

Szaleńcza jazda ulicami zakończona gigantycznym korkiem i licznymi uszkodzeniami

Dokładnie 7 uszkodzonych osobówek, rozbite auto, które okazało się skradzionym na terenie Niemiec i 2 osoby przewiezione do szpitala – tak właśnie skończyła się szaleńcza jazda ulicami naszego miasta. Sprawdzamy, co dokładnie się wydarzyło

Młody kierowca pod wpływem narkotyków

Młody mężczyzna, który znajdował się pod wpływem narkotyków spowodował gigantyczne szkody. 21-letni kierowca audi brawurowo złamał wszelkie możliwe przepisy obowiązujące  w ruchu drogowym.  Na ulicach Zgorzelca zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania, a także  doprowadził do kolizji z kilkoma pojazdami. Jak relacjonuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak, mężczyzna uszkodził auto, którym się poruszał. Dopiero to go zatrzyma przed dalszą jazdą. Jednak, zaraz po opuszczeniu samochodu, postanowił uciekać pieszo. Zauważył to jeden ze świadków jego nieodpowiedzialnego zachowania, który poruszał się motocyklem i chwilę później ujął mężczyznę, którego finalnie  zatrzymali miejscowi policjanci.

Policjanci przybyli na miejsce

Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali kierowcę, który okazał się być pod wpływem metamfetaminy. Jak się okazało w wyniku dalszych postępowań,  mężczyzna miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ale to nie wszystko, samochód którym się poruszał, pochodziło z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec. Dwudziestolatek trafił na komendę. Policja, która przyjechała na miejsce, potwierdziła, że doszło do kolizji z  siedmioma pojazdami. Auto uderzyło w toyotę i mercedesa. Jest to uwiecznione na kamerach miejskiego monitoringu. Do kolejnego zdarzenia doszło chwilę później, 21-latek uderzył w   prawidłowo poruszającego się forda, który w wyniku zderzenia najechał z kolei na volkswagena. Jak wynika z informacji, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Trwają ustalenia, czy mężczyzna odpowiada także za kradzież samochodu, którym się poruszał.