Świąteczna pomoc dla potrzebujących

Świąteczna pomoc dla potrzebujących

Pracownicy socjalni ze Zgorzelca przygotowali ponad 120 świątecznych paczek, które przekażą najbardziej potrzebującym osobom. Akcja, jak co roku, została przeprowadzona przez pracowników gminny ośrodek pomocy społecznej oraz gminy ośrodek kultury ze Zgorzelca. Upominki, które udało się przygotować były co roku rozdawane podczas specjalnie przygotowanej wigilii. W tym roku samej uroczystości jednak nie będzie. Jednak nic straconego, ponieważ pracownicy samodzielnie rozwożą paczki dla wskazanych osób.

Pomoc dla potrzebujących

Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu pracowników udało się zebrać 120 paczek. Są one systematycznie przekazywane do osób samotnych, niepełnosprawnych oraz schorowanych, które zamieszkują gminę Zgorzelec. Całe zaangażowanie z pewnością przyniesie wiele uśmiechów na twarzy. W tym roku prezenty trafią nieco wcześniej dla podopiecznych. Zostaną one przewiezione, więc cała akcja musiała rozpocząć się wcześniej, żeby zdążyć z wszystkimi upominkami. Podobnie jak we wcześniejszych latach, w paczkach znajdują się najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, które mają długoterminowy czas spożycia, czyli różne kasze, ryże, makarony, konserwy, herbata czy kawa. Znalazły się tam również słodkości. Jest to wielka pomoc, która odciąży najbardziej potrzebujące osoby, pomogą skompletować jedzenie.

Warto pomagać

Grudzień to wyjątkowy czas i warto pamiętać, nie tylko o najbliższych, ale także osobach, które potrzebują naszego wsparcia. Jest wiele akcji, które można symbolicznie wesprzeć, bo przecież im więcej osób, tym większa siła niesionej pomocy. Warto również przypomnieć sobie o osobach z bliskiego otoczenia, tak jak w przypadku pracowników socjalnych w Zgorzelcu, którzy niosą pomoc potrzebującym z terenu gminy. Pomimo że akcja jest już zakończona, to warto zwrócić uwagę czy w sklepach nie zostały wystawione na przykład kosze na żywność. Robiąc zakupy, warto wrzucić tam coś od siebie, co pomoże przetrwać cięższe momenty. Reagować należy również, jeśli widzimy, że ktoś jest bez dachu nad głową, szczególnie w trackie mrozów. O tym jak pomagać zimą przeczytasz w tym artykule.