Startuje nowa akcja pod tytułem Bank Drzew

Startuje nowa akcja pod tytułem Bank Drzew

25 kwietnia wystartowała kolejna edycja lokalnej akcji, która nosi nazwę Bank Drzew. Jest ona realizowana w ramach miejskiego programu Eko Zgorzelec. Cała akcja polega na tym, że miszkańcy miasta Zgorzelec będa mogli  nieodpłatnie otrzymać do wysadzenia sadzonki drzew i krzewów. 

Dla kogo przeznaczona jest ta akacja?

Jeśli jesteś mieszkańcem miasta i masz własną nieruchomość, na której chcesz posadzić drzewa i krzewy, to ta akcja jest specjalnie dla Ciebie!  Do 25 maja możesz udać się po darmowe sadzonki drzew i krzewów, a to wszystko w ramach Eko Zgorzelec. Wnioski można złożyć w urzędzie miasta w pokoju nr 215 (II piętro). Więcej szczegółowych informacji można dowiedzieć się, dzwoniąc pod numer telefonu 75 77 59 900 wew. 0188. Wnioski rozpatrywane będą według złożonej kolejności. 

Co można otrzymać w ramach tej akcji?

Każdy chętny mieszkaniec, który spełnia warunki, może nieodpłatnie otrzymać sadzonki drzew oraz sadzonki krzewów. Dostępne będą następujące gatunki: drzewa – lipa drobnolistna, surmia bignoniowa, głóg pośredni, klon zwyczajny, śliwa wiśniowa. Otrzymać można również krzewy – dereń biały, berberys pospolity, ligustr pospolity, trzmielina pospolita, kalina koralowa. Osoba składająca wniosek może określić gatunek i liczbę roślin, jakie chciałby otrzymać. Można otrzymać maksymalnie do 2 sztuk sadzonek drzew i do 5 sztuk sadzonek krzewów.

Co jeszcze można zyskać w ramach projektu Eko Zgorzelec?

Eko Zgorzelec to program miejski. Obecnie na jego dotacje środki pozyskiwane są z budżetu miasta i akcji społecznych. Cały pomysł inicjowany jest przez zgorzelecki samorząd, a to wszystko z myślą o poprawie jakości życia, ochronie środowiska i przyrody. W ramach programu Eko Zgorzelec prowadzonych jest wiele różnych, ekologicznych akcji o dotacji. Obecnie, oprócz uzyskania darmowych sadzonek, można również uzyskać dotację na wymianę starego pieca. Dla chętnych dostępna jest także dotacja na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.