Stacje paliw w Zgorzelcu coraz częściej odwiedzane przez niemieckich kierowców

Stacje paliw w Zgorzelcu coraz częściej odwiedzane przez niemieckich kierowców

Z okolic Zgorzelca dochodzą informacje, że na tamtejszych stacjach benzynowych stałym zjawiskiem stają się kolejki. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ od kilku miesięcy polskie stacje paliw są regularnie odwiedzane przez niemieckich kierowców. Przyjeżdżają oni do Polski z jednym celem – tankować swoje pojazdy po korzystniejszych dla nich cenach. Mimo że paliwo na polskich stacjach nie jest już tak tanie jak jeszcze jesienią, to dla kierowców zza zachodniej granicy średnia oszczędność wynosi mniej więcej jeden złoty na litrze.

Stacje benzynowe w Zgorzelcu są teraz pełne Niemców, którzy decydują się na tankowanie swoich aut po naszej stronie granicy. Jeden z klientów podkreślił, że różnica w cenie wynosi około 20 centów i tankowanie w Polsce stało się dla niego rytuałem. Przeważająca większość klientów stacji benzynowych przy przejściu granicznym to właśnie obywatele Niemiec.

Regularne uzupełnianie zapasów paliwa to konieczność, co dla właścicieli stacji paliw przekłada się na duże zyski. Niestety dla mieszkańców Zgorzelca oznacza to przede wszystkim coraz większe utrudnienia w postaci niekończących się kolejek.

Trudno jednak winić naszych zachodnich sąsiadów za korzystanie z różnic cenowych. Paliwo w Polsce jest znacznie tańsze, a Niemiec tankujący swoje auto na polskim terenie oszczędza średnio około złotówkę na litrze benzyny czy oleju napędowego. Jeżeli ta tendencja utrzyma się, Niemcy tankujący swoje samochody mogą stać się stałym elementem krajobrazu przygranicznych miejscowości.