Specjalna Strefa Ekonomiczna w Zgorzelcu rozrasta się!

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Zgorzelcu rozrasta się!

W Zgorzelcu działają dwie SSE, jedna z nich to Podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a druga to Podstrefa Zgorzelec Kamiennogórskiej SSE. Właśnie z tego powodu obszar ten jest chętnie wybierany przez inwestorów. SSE to nic innego, jak specjalnie wydzielone strefy, które oferują preferencyjne warunki dla przedsiębiorców. Do specjalnych warunków można zaliczyć mniejszy podatek, niższe ceny wynajmu gruntu lub pomoc w uzyskaniu wszelkich zgód budowlanych.  To właśnie na tym obszarze powstają nowe inwestycje oraz miejsca pracy, a gmina czerpie zyski z podatków. Sprawdzamy, jakie firmy powstały w SSE w Zgorzelcu.

Panattoni Park Zgorzelec

Firma poobudowała magazyny o powierzchni ok. 70 000 m kw. Same magazyny dedykowane są dla wielu innych firm. Na ten moment magazyn wynajmuje firma ID Logistics, która zajmuje obecnie 44 500 m kw. Pojawił się także mobilny punkt sprzedaży pieczywa i wyrobów cukierniczych Geesik.

Największy w Polsce dyskont paliwowy Citronex

Obok magazynów, w niedalekiej odległości powstała największa w Polsce stacja paliw. Firma Citronex  planuje tutaj kolejne budowy. Oprócz stacji na miejscu znajdziemy także market czynny 24/7, kantor wymiany walut, bankomat, myjnię samochodów osobowych i ciężarowych. kącik dla najmłodszych, a także  restaurację Picaro.

Nowe inwestycje w zgorzeleckich strefach

Pojawiają się kolejne doniesienia o nowych inwestycjach na zgorzeleckich strefach. Na działce, tuż przy wjeździe na autostradę A4 w kierunku Wrocławia powstaje obecnie nowa hala. Jest to prywatna inwestycja. Nowa budowa rozpoczęła się także przy ul. Sulikowskiej. Dokładnie w miejscu na działkach, które częściowo znajdują się na obszarze Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej i Średniej Przedsiębiorczości. W tym miejscu inwestorem jest MLP GROUP S.A. Firma zajmuje się wynajmowaniem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Jesteście ciekawi, jakie firmy jeszcze zainwestują na tych obszarach?