Ruszyły prace modernizacyjne na ul. Daszyńskiego

Ruszyły prace modernizacyjne na ul. Daszyńskiego

Wczoraj ruszył III etap rewitalizacji zgorzeleckiego śródmieścia.  Remont podzielony jest na kilka etapów, natomiast finalnie zakończy się  w październiku bieżącego roku. Pierwszy etap prac obejmuje prace na odcinku ulicy Daszyńskiego pomiędzy rondem Jakuba Böhme a skrzyżowaniem z ulicą Kościuszki. To właśnie tutaj od wczoraj zamknięty został ruch kołowy. Cały ten etap będzie kosztował prawie 8 milionów złotych, z czego blisko 4,2 miliony złotych pozyskane zostało z dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Reszta to środki pochodzące z budżetu miasta.

Jak wygląda ruch?

Aż do października na odcinku dróg objętych remontem będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Wraz z postępem prac i przechodzeniem na kolejne etapy działań, zmiana w organizacji ruchu będą obejmowała kolejne ulice. Nie zatrzymano ruchu pieszego, jednak będzie odbywał się po wyznaczonych ścieżkach. Na bieżąco pojawiać się będą również komunikaty, które będą informować o planowanych zmianach w ruchu. Szczególnie jest to ważne dla mieszkańców, przedsiębiorców kamienic, które znajdują się wzdłuż remontowanego ciągu komunikacyjnego.

Ważna informacja dotyczy także parkowania. Podczas trwania prac, na odcinkach objętych robotami drogowymi nie będzie działała strefa płatnego parkowania. Wykupione bilety, które uprawniają do parkowania przy remontowanych ulicach, zachowują swoją ważność. Należy zgłosić się do biura strefy, które wyznaczy zastępczą lokalizację do systemu i udostępni możliwość parkowania przy innych ulicach.

Etapy pracy

Prace podzielono na 3 mniejsze etapy. Pierwszy z nich rozpoczął się dzisiaj i obejmuje odcinek opisany powyżej. Drugi etap wyłączy z użytkowania skrzyżowanie ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego oraz Kościuszki. Ostatni etap obejmie remont ulicy Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Wolności, aż do wjazdu na most Jana Pawła II, a także fragment ulicy Wolności.
Prosimy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie nowych zasad organizacji ruchu. A wszystkie informacje z województwa dolnośląskiego, na bieżąco można śledzić na stronie Dolnośląska.pl.