Rodzinne łowienie na koniec wakacji

Rodzinne łowienie na koniec wakacji
fot. pixabay.com

Wędkarze z Węglińca postanowili uczcić koniec wakacji. Na rodzinny piknik nad Stawem Tartacznym zapraszają najmłodszych wraz z rodzinami.

Dobra zabawa na finał

Nieunikniony koniec wakacyjnych przyjemności zbliża się wielkimi krokami. Aby ostatni weekend przed rozpoczęciem nauki minął uczniom w jak najlepszej atmosferze, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego organizuje zawody dla najmłodszych miłośników walki z wędką. Piknik wędkarski dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia wakacji odbędzie się 28 sierpnia przy Stawie Tartacznym w Starym Węglińcu. Zbiórka już o 7:00. Dla miłośników wędkarstwa to przecież późna godzina, a po ostatnie chwile lata lepiej jest wstać wcześniej.

Zdrowa rywalizacja

Podczas pikniku odbędą się zawody wędkarskie dla najmłodszych amatorów tego hobby. Zorganizowane będą w dwóch kategoriach: do lat 12 i 16. Aby móc uczestniczyć w wędkarskiej zabawie niezbędna jest obecność opiekuna. Organizatorzy podkreślają przy tym, że do udziału w imprezie nie wymaga się posiadania uprawnień wędkarskich. Młodzi adepci łowić będą jedną wędką na spławik, a na najlepszych czekają nagrody. Na głodnych i spragnionych czekać będzie natomiast poczęstunek, a dodatkowe atrakcje organizatorzy postanowili zachować w tajemnicy. Aby wziąć udział w tym kończącym miesiące swobody wydarzeniu, należy się jednak zapisać. Osobą odpowiedzialną za zgłoszenia uczestników jest Mateusz Wieczorek tel. 501 935 446, który z chęcią odpowie również na wszelkie pytania.

Wędkarstwo z dzieckiem

Organizatorzy wydarzenia podkreślają wartość hobby, które łączą całe rodziny. Wędkarstwo jako rozrywka trwająca wiele godzin może być dla najmłodszego pokolenia okazją do spędzenia czasu ze starszymi jej członkami. Niekoniecznie muszą to być rodzice, kontakt z dziadkami czy wujostwem także może korzystnie wpływać na rozwój młodych ludzi. Kontakt z naturą i nauka pewnych wyrzeczeń, jakie niesie ze sobą to zajęcie, doskonale równoważy pełen komfort, do jakiego obecnie przyzwyczajane są dzieci. Czas na rozmowę z dorosłym, wyciszenie się i odpoczynek od elektroniki także stanowią rozwiązanie na przebodźcowanie. To natomiast nierzadko dotyka obecnie młodsze pokolenia. Uczestnictwo w rodzinnym pikniku może być więc początkiem pasji, która połączy członków rodziny mimo różnicy wieku i wpłynie na zrównoważony rozwój młodych ludzi.