Przestroga dla mieszkańców powiatu: Oszustwa finansowe sieją spustoszenie

Przestroga dla mieszkańców powiatu: Oszustwa finansowe sieją spustoszenie

Nasz powiat dotknęła fala oszustw finansowych, przez które niewinne ofiary straciły łącznie ponad 18 tysięcy złotych. To smutna wiadomość, która zmusza do ostrożności wszystkich mieszkańców.

Pierwszą ofiarą padł 56-letni mężczyzna. Wierząc, że prowadzi rozmowę z przedstawicielem swojego banku, skorzystał z kodów BLIK i przez wpłatomat przekazał swoje oszczędności. Niestety pieniądze te trafiły w ręce nieuczciwej osoby. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownika banku, mężczyzna uniknął jeszcze większych strat finansowych.

Jednocześnie 65-letnia kobieta, chcąc powiększyć swoje oszczędności, dała się zwieść obietnicy wysokiego zysku. Zasiliła swoimi środkami konto przestępców myśląc, że dokonuje inwestycji. Pragniemy przypomnieć jak ważne jest zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas zarządzania swoimi środkami finansowymi. Nie możemy ufać każdemu, kto nas o to prosi.

Aby nie paść ofiarą podobnego oszustwa, pamiętajmy o kilku zasadach. Nie wierzmy osobom zapewniającym, że przeniosą nasze pieniądze w „bezpieczne miejsce”. Dodatkowo, powinniśmy unikać wpłat do bankomatów za pomocą kodu BLIK podanego przez inną osobę. W takiej sytuacji środki zawsze trafiają na konto tej drugiej osoby.