Protesty rolników w Niemczech i Polsce mogą wpłynąć na utrudnienia w ruchu drogowym

Protesty rolników w Niemczech i Polsce mogą wpłynąć na utrudnienia w ruchu drogowym

W dniach od 3 do 5 lutego kierujący jadący w stronę Niemiec powinni być przygotowani na potencjalne komplikacje na drogach, które są wynikiem planowanych demonstracji. Tymczasem, rolnicze manifestacje mogą pojawić się na polskich drogach w następny piątek (9.02).

Trzydniowe demonstracje na zachodzie Nysy są kontynuacją wcześniejszych protestów. Zgodnie z informacjami, które są dostępne publicznie, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na autostradzie BAB4 w okolicy Goerlitz. Oczekuje się nieprzewidziane zatory od soboty (3.02) godzina 20:00 do poniedziałku (5.02), godzina 13:00, szczególnie w miejscach wyjazdów i zjazdów z autostrady, które są spowodowane protestami rolników.

Polska społeczność rolnicza zapowiedziała, że od 9 lutego do 10 marca będą miały miejsce protesty na terenie całego kraju. W przyszły piątek możliwe jest zablokowanie wszystkich przejść granicznych z Ukrainą oraz wystąpienie utrudnień na innych drogach w Polsce.

W przypadku naszego regionu, od 9:30 do 17:00, możemy spodziewać się ruchu około stu maszyn rolniczych na trasie od ronda przy Plazie do Nowej Karczmy.