Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Zgorzelcu – hołd dla nauczycieli

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Zgorzelcu – hołd dla nauczycieli

W dniu 16 października, poniedziałek, w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyło się wydarzenie z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz wykonania hymnu narodowego, a następnie dyrektor ZSZiL w Zgorzelcu Marta Topolnicka oraz Wicedyrektor ds. dydaktycznych Wojciech Warszawski powitali wszystkich zaproszonych gości serdecznymi słowami.

W trakcie ceremonii, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wygłosił przemówienie, podczas którego wyraził wdzięczność pedagogom i pracownikom oświaty. Przy tym okazji podkreślił również jak istotna jest rola nauczycieli w edukacji i formowaniu nowych pokoleń.

„Szanowna Pani Dyrektor, Szanowni Goście, Drodzy Nauczyciele, Młodzieży – chciałbym z głębi serca podziękować wszystkim nauczycielom, którzy każdego dnia stają przed tablicą, tłumaczą równania trzeciego stopnia, omawiają prawa Newtona, przypominają wydarzenia sprzed 200, 300 czy 400 lat, uczą jak układać cegły czy podłączać gniazdka. Serdecznie dziękuję wam za to. I zawsze będę was prosił o więcej. Dzisiaj świętujemy, ale jutro znów staniecie przed tablicą i będziecie uczyć nasze wspólne dzieci. Bo te dzieci, ta młodzież to jest to, co nasze. Składam wam niskie ukłony i jednocześnie pozazdrościć mogę, ponieważ posiadacie wielki przywilej uczenia. Nie pamięta się o wodzach, nie pamięta się o wielu innych ludziach, ale nauczyciele zawsze pozostają w pamięci.” – mówił.