Poważny wypadek w parku linowym Berzdorfer See: 34-latek hospitalizowany

Poważny wypadek w parku linowym Berzdorfer See: 34-latek hospitalizowany

W parku rozrywki przy jeziorze Berzdorfer See, w sobotę nastąpiło zdarzenie o poważnym charakterze. Został tam ranny 34-letni mężczyzna, któremu konieczne było przetransportowanie do szpitala w Dreźnie w celu natychmiastowego udzielenia pomocy medycznej z powodu ciężkich obrażeń.

Niemieckie źródła prasowe podają, że mężczyzna doznał upadku z dużej wysokości – około 10 metrów. Wypadku tego doszło podczas korzystania z atrakcji znanej jako Freefall. Jest to miejsce, gdzie odważni uczestnicy mogą próbować skoku w dół po wspięciu się na jej szczyt. Bezpieczeństwo podczas takiego skoku zapewnia specjalny system zabezpieczający, który niestety w tym konkretnej sytuacji nie zadziałał prawidłowo.

Obecnie przeprowadzane są śledztwa mające na celu wyjaśnienie przyczyn tej awarii, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że testy przeprowadzone na początku wiosny nie wykazały żadnych problemów z działaniem urządzeń. Ponadto, sprzęt w parku poddawany jest codziennym kontrolom przez pracowników, co podnosi pytanie, jak mogło dojść do takiego zdarzenia.