Pościg za piratami w Zgorzelcu

Pościg za piratami w Zgorzelcu

Ostatnio policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z grupy SPEED mają pełne ręce roboty. Niedawno doszło do kilku zatrzymań kierujących, którzy nie stawili się do kontroli drogowej i postanowili uciec przed radiowozem.

Poszukiwany został schwytany

W sobotę 29 stycznia 2022 roku patrol policji z grupy SPEED z Komendy Powiatowej w Zgorzelcu był świadkiem wykroczenia popełnionego przez mężczyznę kierującego pojazdem marki Volkswagen. Kierowca podczas włączania się do ruchu z miejsca parkingowego, nie ustąpił pierwszeństwa pozostałym uczestnikom ruchu. Policjanci zareagowali na zaistniałą sytuację, wysyłając sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna jednak nie zatrzymał pojazdu, a gwałtownie przyspieszył. Później postanowił pojechać w stronę jednego z podwórek, gdzie porzucił samochód, który uderzył w zaparkowane tam samochody i zaczął uciekać pieszo. Mężczyznę udało się aresztować. Jak się okazało, był on poszukiwany w związku z odbyciem kary 18 miesięcy. Wcześniej sąd pozbawił go możliwości kierowania pojazdami mechanicznymi.

Narkotyki i ucieczka

Dzień później, w niedzielę 30 stycznia 2022 roku funkcjonariusze zauważyli podejrzany pojazd marki Audi, którym według ustaleń Policji miał kierować 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, posiadający zakaz kierowania pojazdami. Policjanci próbowali zatrzymać podejrzanego w miejscowości Zawidów, ale ten przyspieszył. Krótki pościg zakończył się pozytywnym rezultatem. Policjantom udało się odciąć mu drogę i aresztować. Był to ten sam mężczyzna, którego sąd pozbawił uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się także, że był on pod wpływem narkotyków.

Chował się przed policjantami

Z kolei w poniedziałek, próbę ucieczki Mercedesem przed policjantami podjął 46-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Pomimo wysyłanych sygnałów nie chciał zatrzymać się do kontroli, a podczas pościgu popełnił wiele wykroczeń. Zatrzymano go na parkingu, gdzie próbował się ukryć. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.