Policja ze Zgorzelca intensyfikuje działania. Bilans tygodnia to prawie 300 interwencji

Policja ze Zgorzelca intensyfikuje działania. Bilans tygodnia to prawie 300 interwencji

W ciągu ostatnich siedmiu dni, od 13 do 19 maja 2024 roku, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzili intensywne działania na terenie całego powiatu. W sumie podjęli niemal 300 interwencji, dokładnie 297, sprawdzając tym samym tożsamość ponad tysiąca osób – dokładna liczba wylegitymowanych wyniosła 1006.

Podczas tych działań policyjnych zatrzymano aż 15 osób, które podejrzewane są o popełnienie różnorodnych przestępstw. Nie były to jednak wszystkie zatrzymania. Do grona zatrzymanych dołączyło również 10 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości bądź organy ścigania za wcześniejsze przestępstwa.

Patrole drogowe również nie próżnowały. W ramach działań mających na celu utrzymanie bezpieczeństwa na drogach zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców. Sześciu innych kierowało pojazdami pomimo obowiązującego ich sądowego zakazu, a kolejne cztery osoby mimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo, dwóch kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, co skutkowało odebraniem im praw jazdy.

W wyniku prowadzonych działań na drogach powiatu zgorzeleckiego doszło do 29 kolizji drogowych. Policja nieustannie apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.