Podwójne zagrożenie na drogach Zgorzelca: Młody kierowca BMW i starszy kierowca Peugeota prowadzili pod wpływem alkoholu

Podwójne zagrożenie na drogach Zgorzelca: Młody kierowca BMW i starszy kierowca Peugeota prowadzili pod wpływem alkoholu

Jednym z najważniejszych apeli, które stale wysyła policja, jest ta o trzeźwość za kierownicą. To przestroga, która wydaje się nie docierać do wszystkich, jak pokazują ostatnie wydarzenia z powiatu zgorzeleckiego, gdzie dwaj kierowcy zostali złapani na prowadzeniu pod wpływem alkoholu.

To było w czwartek 19 października, gdy oficerowie Komisariatu Policji w Bogatyni przeprowadzili rutynową kontrolę drogową na młodszym z kierowców. Ten 28-letni mężczyzna prowadził BMW i badanie wykazało, że ma we krwi ponad promil alkoholu. Interwencja została podjęta tuż przed godziną czwartą rano.

Nieco później, tym razem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z zgorzeleckiej komendy przechwycili kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Podczas kontroli drogowej 45-letniego mężczyzny prowadzącego peugeota, badanie alkomatem wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nie pozostało bez konsekwencji. Obydwaj kierowcy utracili swoje prawa jazdy, a teraz będą musieli stanąć przed sądem i odpowiedzieć za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.