Operacja Straży Granicznej w Zgorzelcu: Czterech Irańczyków próbujących nielegalnie przekroczyć granicę zostało zatrzymanych

Operacja Straży Granicznej w Zgorzelcu: Czterech Irańczyków próbujących nielegalnie przekroczyć granicę zostało zatrzymanych

Podczas rutynowego patrolu, funkcjonariusze Straży Granicznej ze zgorzeleckiej placówki, dokonali zatrzymania czterech obywateli Iranu. Naruszyli oni prawo, usiłując bez wymaganych dokumentów przekroczyć granicę Polski z Niemcami. W swoim przestępczym procederze korzystali z pomocy legalnie przebywającego w naszym kraju obywatela Mołdawii.

Dramat rozegrał się 7 maja. Wtedy to strażnicy graniczni podjęli interwencję na jednej z ulic Zgorzelca, prowadzących w stronę niemieckiej granicy. Zatrzymali tam do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, posiadający polskie tablice rejestracyjne. Za kierownicą siedział 37-letni mężczyzna z Mołdawii, legalnie przebywający na terytorium Polski. Jak się okazało, planował on nielegalnie przetransportować przez polsko-niemiecką linię graniczną czterech Irańczyków.

Zatrzymani cudzoziemcy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić legalność ich pobytu w naszym kraju. W trakcie przesłuchania przyznali, że bezprawnie wjechali do Polski z Białorusi. Zamierzali kontynuować swoją podróż, próbując nielegalnie przekroczyć kolejną granicę – tym razem z Niemcami, korzystając z pomocy Mołdawianina. Za usługę przemytnika mieli zapłacić kwotę pięciu tysięcy złotych.