Niemieckie siły bezpieczeństwa zatrzymały i deportowały do Polski czternastu migrantów

Niemieckie siły bezpieczeństwa zatrzymały i deportowały do Polski czternastu migrantów

Dnia 6 czerwca, niemieckie władze w ramach swoich działań kontrolnych, zatrzymały czternastu migrantów. Zdarzenie to miało miejsce na obszarze Niemiec. Z tych czternastu osób, dziewięć zostało odesłanych z powrotem do Polski.

Przybliżając wydarzenia tego dnia, niemiecka policja federalna rozpoczęła działania już we wczesnych godzinach porannych. W miejscowości Hagenwerder zatrzymano pięciu mężczyzn pochodzących z różnych krajów – Afganistanu, Pakistanu, Indii oraz Iranu. Po kilku godzinach, patrolując Tauchritz, funkcjonariusze otrzymali informacje od jednego z mieszkańców, co doprowadziło do zatrzymania kolejnej czwórki migrantów – trzech Afgańczyków i jednego Irańczyka.

Gdy zapadło popołudnie, patrol policji federalnej na moście kolejowym w Görlitz zauważył grupę pięciu osób przekraczających granicę z Polski. Okazało się, że są to czterej mężczyźni pochodzący z Afganistanu oraz jeden Irańczyk.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności, w tym zarówno procedur związanych z zatrzymaniem, jak i decyzji odnośnie dalszego losu migrantów, oficjalnie ogłoszono, że dziewięciu mężczyzn zostanie odesłanych do Polski. Pozostała piątka trafiła do ośrodka przeznaczonego dla osób czekających na decyzję o przyznaniu azylu.