Miał być odkryty basen w Zgorzelcu, a okazuje się, że miejsce popada w ruinę

Miał być odkryty basen w Zgorzelcu, a okazuje się, że miejsce popada w ruinę

Kąpielisko miejskie w Zgorzelcu  przy ul. Maratońskiej 2 w dalszym ciągu jest zamknięte. Co roku z tego miejsca korzystało mnóstwo osób, jednak od 2020 roku basen jest zamknięty. Pierwszy raz powodem zamknięcia były wytyczne funkcjonowania basenów i saun w trakcie trwania pandemii. Jednak teraz nie ma już żadnych obostrzeń, więc sam obiekt mógłby z powodzeniem funkcjonować. Jednak odkryty basen jest w dalszym ciągu zamknięty. Co dzieje się z basenem i dlaczego nie został otwarty?

Pływalnia odkryta w Zgorzelcu

Kąpielisko niegdyś było bardzo popularne w Zgorzelcu. Z tego miejsca korzystały nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli. Sama lokalizacja była dogodna dla wielu mieszkańców.  Oprócz odkrytych basenów można było znaleźć tam zjeżdżalnię, dwa korty tenisowe, boisko do siatkówki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci. Na miejscu znajdował się też bar, który serwował przekąski. Jak wygląda obecnie to miejsce? Zarośnięty trawnik, odpryskująca farba, brak ławek. Miejsce to jest strasznie zaniedbane i wygląda, jakby było opuszczone przez wiele lat. 

Zły stan techniczny

Jak podaje Centrum Sportu i Rekreacji, powodem zamknięcia basenu jest zły stan techniczny średniej niecki. Własne z tego powodu, ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających zdecydowano, że obiekt zostanie zamknięty. W 2021 roku podczas konsultacji społecznych wysunięty został pomysł przebudowy rozbudowy krytej pływalni, która miałaby posiadać dodatkowo pływalnię odkrytą. Z tego powodu Urząd Miasta, zamiast remontować starą pływalnię, woli skupić się na modernizacji basenu zamkniętego i budowie pływalni odkrytej. Projekt modernizacji basenu został już zaakceptowany. Zobaczymy, co wyniknie dalej z tych planów. Jedno jest pewne, w mieście niezbędna jest pływalnia. W okresie wakacji było to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można było się zrelaksować i ochłodzić.