Kolejny sukces Parkrunu w Zgorzelcu!

Kolejny sukces Parkrunu w Zgorzelcu!

W drugą sobotę października, odbyła się kolejna edycja Parkrunu. Pogoda dopisywała, była piękna, jesienna sobota. Sprawdzamy, jak minęła sportowa sobota mieszkańcom Zgorzelca. 

Czym jest parkrun?

Parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi. Trasa odbywa się na dystansie 5 km i na całym biegu dokonywany jest pomiar czasu. Bieg organizowano w ponad 2000 miast w 21 państwach. Sam udział w parkrun jest łatwy. Wystarczy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji, a następnie wydrukować kod uczestnika, który umożliwia udział we wszystkich lokalizacjach na świecie. Dalej pozostaje tylko przygotować się do biegu i pojawić się w sobotę na starcie. 

Dodatkowe środki z Budżetu Obywatelskiego

Warto dodać, że tylko do 14 listopada można oddać swój głos na najlepszy projekt, który walczy o dofinansowanie ze zgorzeleckiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku jednym z takich projektów jest właśnie Parkrun Park Nadnyski. Projekt ma na celu realizację dedykowanego, stałego i trwałego (metaloplastyka) oznakowania trasy. W ramach projektu rozwinięto podstawową infrastrukturę spotkań z cyklu parkrun Park Nadnyski, służąc zarówno uczestnikom, jak i wolontariuszom odpowiedzialnym za organizację całego wydarzenia. Głosować można na stronie Budżetu Obywatelskiego Miasta Zgorzelec. 

Jak wygląda obecna organizacja biegów?

Parkrun Park Nadnyski powołano jako 83. lokalizacja w Polsce. Regularnie od grudnia 2021 roku odbywają się biegi w każdą sobotę. Malownicza nadnyska trasa posiada dwie pętle o łącznej długości 5 km. W każdą sobotę trasa znakowana jest przez wolontariuszy. Oznakowanie obejmie ustawienie tablicy zawierającej podstawowe informacje o inicjatywie, mapę trasy oraz odnośniki do strony projektu. W ramach znakowania trasy nie brakuje także strzałek kierunkowych oraz informacji o dystansie.