Kolejny przetarg na 50-tkę unieważniony. Będzie trzecie podejście?

Kolejny przetarg na 50-tkę unieważniony. Będzie trzecie podejście?

Miasto nie może poradzić sobie z przetargiem na nowoczesną komunikację miejską. Po raz kolejny nie została wyłoniona żadna oferta w ogłoszony przetargu. Przypomnijmy, że pierwszy konkurs również został anulowany. Wśród mieszkańców można usłyszeć, że miasto nie powinno zwlekać z rozpoczęciem prac i nie powinni oszczędzać na tego typu przedsięwzięciach. Transport publiczny to bardzo ważna kwestia.

Tylko jedno zgłoszenie, poza budżetem miasta

Miasto Zgorzelec ma w planach unowocześnić komunikację miejską. Pod koniec listopada 2021 unieważniono jednak przetarg, który miał wyłonić wykonawcę. W rozpisanej na 8 lat inwestycji zakładano między innymi wprowadzenie autobusów zeroemisyjnych. Co prawda miało to nastąpić stopniowo – po kilku latach. Wówczas nie udało się wyłonić zwycięzcy przetargu, bo jak się okazało, złożono tylko jedną ofertę, która o ponad połowę przekroczyła założony budżet. Na ten cel przeznaczono bowiem 8 mln zł, a spółka GTL Sp. z o.o., z siedzibą w Zgorzelcu przy ul. Warszawskiej 30, w złożonej ofercie  przewidziała kwotę ponad 17 mln zł. Miasto anulowało przetarg i rozpisało nowy.

Kolejny przetarg bez zwycięzcy

Niestety kolejny przetarg również anulowano. Po pierwszych błędach miasto rozpisało projekt już nieco bardziej przystępnie. Do unieważnienia tego przetargu doszło z powodu formalnych. Jak się okazało, złożona oferta została dostarczona między innymi w niewłaściwej formie przez oferenta dokumentów. Oprócz tego w rozpisanej aplikacji przez firmę  miały znajdować się nieaktualne dane. Oznacza to, że po raz kolejny nie ma szans na rozpoczęcie pracy nad niskoemiesjnym transportem publiczny. Prawdopodobnie wkrótce doczekamy się kolejnego zamówienia, czy tym razem uda się wyłonić zwycięzcę, który będzie mieścił się w określonym budżecie oraz dostarczy prawidłowe dokumenty? Czas pokaże. Trzymamy kciuki, żeby tym razem się udało, a w naszym mieście zagościł nowoczesny transport publiczny.