Kolejna akcja pomocy społecznej w Zgorzelcu

Kolejna akcja pomocy społecznej w Zgorzelcu

Chcesz pomóc potrzebującym, ale nie wiesz, jak to zrobić? W jednym z punktów w Zgorzelcu pojawiła się możliwość pomocy potrzebującym. Projekt jest wyjątkowy i znany od dawna. Jak prostym gestem możesz przyłączyć się do akcji? Sprawdź poniżej.

Pomaganie jest łatwiejsze niż może się wydawać

Już w drugim punkcie w Zgorzelcu jest możliwość „zawieszenia chlebka”. Chodzi oczywiście o popularną w Polsce akcję pomocy społecznej, w której kupując pieczywo w wybranych punktach, możesz pomóc osobom starszym, biednym i bezdomnym. Zasady są bardzo proste, ale gest jest olbrzymi. Wystarczy, że przy kasie zakupi się przy okazji np. dodatkowy chleb, a paragon zawiesi na specjalnie wyznaczonej tablicy korkowej. W ten sposób osoby potrzebujące mogą przyjść do sklepu, zdjąć dokument zakupu i pokazać sprzedawcy. Następnie sklep wyda towar zakupiony przez anonimowego darczyńcę. Akcja pokazuje, że nie trzeba włożyć wiele wysiłku, by naprawdę pomóc tym, którzy są głodni. Jak podkreślają mieszkańcy Zgorzelca, dla nich jest to coś, co mogą robić przy okazji zakupów, a osoba obdarowana na tej pomocy na pewno skorzysta bardziej niż ktokolwiek.<

Gdzie w Zgorzelcu można dołączyć do akcji?

Wszystkich zachęcamy do pomagania innym. Akcja „>Zawieś chlebek” jest popularna na całą Polskę. W Zgorzelcu są dostępne dwa punkty, gdzie można wspomóc tych najbardziej potrzebujących. Jeden z nich znajduje się w sklepie firmowym Geesik” przy Małym Rynku, a drugi przy ulicy Bohaterów II Armii Wojska Polskiego. Zapewne to nie koniec miejsc, w których będzie można okazać swoje wielkie serce. Pomagać można też w inny sposób — np. wykorzystując do tego lodówki społeczne. W Zgorzelcu taka lodówka znajduje się przy Urzędzie Miasta. Wszyscy, którzy chcą podzielić się żywnością, mogą je tam zostawić. Za korzystaniem z takich inicjatyw przemawia fakt, że dużo jedzenia po prostu się marnuje, więc to dodatkowa okazja do przekazania go komuś, kto bardzo potrzebuje tej formy wsparcia.