Kierowca naruszający prawo na ulicach Zgorzelca – pod wpływem narkotyków i z trzema sądowymi zakazami za kierownicą

Kierowca naruszający prawo na ulicach Zgorzelca – pod wpływem narkotyków i z trzema sądowymi zakazami za kierownicą

Trzydziestoletni obywatel powiatu zgorzeleckiego, który zdecydował się usiąść za kółkiem swojego Seata, dopuścił się dwóch przestępstw. Mężczyzna złamał aż trzy orzeczone sądownie zakazy prowadzenia samochodu, co stanowiło pierwsze z jego przewinień. Drugie polegało na kierowaniu pojazdem będąc pod wpływem substancji narkotycznych. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom swojego zachowania przed sądem. W najgorszym scenariuszu może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, którzy pełnili służbę wieczorną na obszarze miasta, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Seat. Po przeprowadzeniu sprawdzenia mężczyzny w bazach danych ustalili, że posiada on na swoim koncie trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Z racji podejrzanej postawy 31-latka mundurowi podjęli decyzję o przeprowadzeniu na nim testu narkotykowego. Badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem metamfetaminy, co stanowiło dodatkowy dowód na jego łamanie prawa.