Informacje Burmistrza Zgorzelca dotyczące jutrzejszych działań rolników i wpływu na ruch drogowy

Informacje Burmistrza Zgorzelca dotyczące jutrzejszych działań rolników i wpływu na ruch drogowy

Znajomość szczegółów przyszłych protestów rolniczych, które zostaną zorganizowane przez rolników, jest przekazywana przez Burmistrza Zgorzelca. Przeszkody w ruchu drogowym mogą być oczekiwane w godzinach od 11 do 18. Rolnicy planują utrudniać przejazd drogami krajowymi numer 30 i 94.

Głównym celem tego zgromadzenia jest „Wyrażenie niezadowolenia rolników z sytuacji, którą wywołała polityka Unii Europejskiej w sektorze rolnym”. Planowany szlak protestujących rozpoczyna się od parkingu położonego na terenie dawnego hipermarketu Real przy ulicy Słowiańskiej, skąd uczestnicy zgromadzenia udadzą się w stronę Żarskiej Wsi, korzystając z dróg nr 30 i 94.

Protest będzie miał międzynarodowy charakter z udziałem rolników z Niemiec i Czech, a jego formą będzie blokada drogi nr 30 i 94 na odcinku między byłym parkingiem hipermarketu REAL a zjazdem z drogi nr 94 na drogę nr 351, znajdującą się przy stacji paliw Lotos.

W dniu protestu, na wskazanym odcinku drogi należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Zalecamy zatem starannie zaplanować podróż tak, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych opóźnień.